Home / Plastyl

Plastyl

Jesteśmy młodym, jednak prężnie rozwijającym się producentem profili z tworzyw sztucznych oraz oprzyrządowania do wytłaczania. Z roku na rok poszerzamy grono swoich stałych odbiorców. Firma Plastyl Sp. z o.o. powstała w styczniu 2013 roku. Może się jednak poszczycić długoletnim, bo sięgającym 1998 roku doświadczeniem w produkcji profili z PCV. Siedziba Spółki mieści się w Ełku przy ul. Ciepłej 6, a jej działalność obejmuje swoim zasięgiem całą Polskę oraz kraje Europy Wschodniej i Zachodniej.

Największym atutem firmy są atrakcyjne ceny wytłaczanych profili, idące w parze z wysoką jakością i krótkimi terminami dostaw. Dzięki temu udało się pozyskać szerokie grono stałych odbiorców. Spółka posiada wykwalifikowaną i wykształconą kadrę, która z powodzeniem realizuje nałożone na nią zadania.

Kontaktując się z Działem Handlowym, każdy Klient spotka się z miłą i profesjonalną obsługą, która zawsze służy fachową radą i pomocą. Załoga produkcyjna Plastyl składa się z trzydziestu pracowników, posiadających od kilku do kilkunastu lat doświadczenia w dziedzinie wytłaczania profili PCV. W celu ciągłego pogłębiania oraz wzbogacania ich wiedzy, w siedzibie firmy pod okiem specjalistów prowadzone są systematycznie szkolenia merytoryczne, jak i praktyczne. Produkcja profili z tworzyw sztucznych odbywa się w systemie 3-zmianowym na siedmiu liniach produkcyjnych niemieckich marek. Plastyl posiada również dobrze wyposażony warsztat oraz doświadczonych fachowców, specjalizujących się w produkcji oprzyrządowań do wytłaczania profili o różnych kształtach i rozmiarach.

Wytłaczanie profili to nasza specjalność

Na rynku polskim oferowane są wyroby z PCV (Polichlorek Winylu) w wielu kształtach, kolorach i dla różnych zastosowań.

Ceny oferowanych produktów zależą w głównej mierze od zastosowanego surowca, jak i parametrów osiągniętych w trakcie procesu wytłaczania. Naszej firmie dzięki wykwalifikowanej i wysoce doświadczonej kadrze udało się osiągnąć równowagę pomiędzy ceną a jakością produktów. Optymalizacja procesu wytłaczania profili i umiejętność maksymalnego wykorzystania możliwości produkcyjnych pozwoliła na ustalenie konkurencyjnych cen na wszystkie nasze produkty tak dla sprzedaży detalicznej, jak i hurtowej. Nasza oferta jest bardzo bogata i zróżnicowana, zawierają się w niej m.in. panele ścienne PCV, parapety wewnętrzne, podbitki PCV, deski tarasowe czy słupki do pastucha. Mimo tego z roku na rok poszerzamy swój asortyment o kolejne, nowe produkty. Życzymy zatem Państwu udanych zakupów!

Zawodowstwo w produkcji przyrządów

Jesteśmy w stanie wykonać przyrządy do wytłaczania profili z PCV w każdym kształcie i wymiarze. Wykonaliśmy już szereg narzędzi do produkcji różnego typu profili, takich jak panele ścienne, półki regałowe, listwy kątowe, czy odboje do łodzi.

Chętnie podejmujemy wszelkie wyzwania w tej dziedzinie. Nasze przyrządy charakteryzuje precyzja wykonania oraz możliwość długoletniej eksploatacji ze względu na zastosowanie materiałów najwyższej jakości. W porównaniu do innych producentów narzędzi do wytłaczania oferujemy bardzo konkurencyjne ceny oraz często dużo krótsze terminy wykonania. Naszym atutem jest możliwość przeprowadzania testów na poszczególnych etapach wykonywania przyrządu, a tym samym korygowania na bieżąco ewentualnych defektów w wytłaczanym już produkcie. W efekcie do odbiorcy trafia sprawdzone i przetestowane oprzyrządowanie gotowe do produkcji wyrobu o oczekiwanym kształcie i wymiarach. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

JAKOŚĆ W DOBRYM STYLU

atrakcyjne ceny, wysoka jakość, krótkie terminy dostaw

Nowoczesny i innowacyjny system informatyczny CDN XL bardzo ułatwia i zwiększa efektywność pracy działu sprzedaży, pozwalając na bieżący monitoring złożonych zamówień, okresu ich realizacji oraz na kontrolę stanów magazynowych.

Kwalifikacje Pracowników

Spółka posiada wykwalifikowaną i wykształconą kadrę zarządzającą, która z powodzeniem realizuje nałożone na nią zadania. Produkcja np. paneli elewacyjnych PCV lub desek pomostowych nie stanowi dla niej żadnego problemu.

Od początków istnienia firmy udało się zebrać załogę produkcyjną składającą się z pracowników, posiadających minimum kilkuletnie doświadczenie w dziedzinie wytłaczania profili. W celu pogłębiania oraz wzbogacania wiedzy obecnych, jak i nowych pracowników, w siedzibie firmy prowadzone są systematycznie szkolenia merytoryczne oraz praktyczne.Plastyl posiada również wysoce wykwalifikowanych specjalistów w zakresie produkcji oprzyrządowania do wytłaczania.

Technologia

Technologia wytłaczania tworzyw sztucznych (w tym Polichlorku Winylu) polega na przetworzeniu tworzywa w postaci proszku lub granulatu.

Wytłaczanie profili jest procesem ciągłym. Uplastyczniona w układzie ślimak-cylinder struga ogrzanego tworzywa, wprowadzana jest pod wpływem wytworzonego ciśnienia do głowicy wytłaczającej, gdzie jest wstępnie kształtowana w zadany wyrób. Po wyjściu z głowicy masa jest schładzana i poddawana dalszej obróbce, polegającej na nadaniu ostatecznych wymiarów zewnętrznych i wykończeniu powierzchni profilu. Tak powstają wszystkie produkty z PCV, niezależnie od tego, czy mówimy o podbitkach dachowych, czy słupkach ogrodzeniowych.

Maszyny i urządzenia

Dotychczasowa produkcja Plastyl oparta jest o zestaw narzędzi do wytłaczania profili różnego typu oraz siedem linii produkcyjnych. Produkcja oprzyrządowania do wytłaczania odbywa się w dziale narzędziowni, wyposażonym w: tokarkę, frezarkę pionową wspornikową, frezarkę poziomą wspornikową, frezarkę uniwersalną wspornikową, wiertarkę koordynującą, szlifierkę do płaszczyzn, piłę ramową oraz elektrodrążarkę.